Djoković złożył propozycję Kyrgiosowi przed finałem Wimbledonu. Zabawny zakład

10.07.2022 15:54

Przed rozpoczęciem męskiego finału Wimbledonu 2022 doszło do zabawnej wymiany zdań między finalistami Novakiem Djokoviciem i Nickiem Kyrgiosem. Tenisiści zawarli ze sobą zabawną umowę.

Novak Djoković Nick Kyrgios

Novak Djoković i Nick Kyrgios są finalistami Wimbledonu 2022. Obaj tenisiści mierzyli się ze sobą w 2017 roku i nie mieli ze sobą szczególnie dobrych relacji. Mimo wszystko Australijczyk postanowił rozładować nieco napięcie przed finałem Wielkiego Szlema i zaczepił Serba w mediach społecznościowych.

Kyrgios wstawił na InstaStories jeden ze wpisów dziennikarza, który postanowił ujawnić fragment dyskusji między tenisistami. „Zajęło ci pięć lat, by powiedzieć o mnie coś miłego” - miał rzucić 35-latek w kierunku Australijczyka. "Ale wstawiałem się za tobą wtedy, kiedy to miało znaczenie” - odpowiedział Kyrgios, odnosząc się do poparcia Djokovicia, który publicznie odmówił szczepienia przeciwko COVID-19, przez co został wykluczony z turnieju w Melbourne.

Zabawna wymiana zdań Djokovicia z Kyrgiosem

Utytułowany zawodnik w odpowiedzi podziękował Kyrgiosowi, a ten zapytał go, czy „są teraz przyjaciółmi”. „Jeśli zaprosisz mnie na drinka lub na kolację, to akceptuję. Jutrzejszy zwycięzca (finału Wimbledonu – przyp.red) zapłaci” - odparł Djoković. „Umowa stoi. Chodźmy do klubu nocnego i zaszalejmy” - odpowiedział jego rywal.

Finał tegorocznego Wimbledonu rozpoczął się o godzinie 15:00. W sobotę w starciu kobiet lepsza okazała się Jelena Rybakina, która po trzysetowym boju pokonała Ons Jabeur