Djoković ograł Nadala i zagra w finale French Open. Sensacja w Paryżu

12.06.2021 00:02
Djoković - Nadal

Novak Djoković pokonał Rafaela Nadala 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:2 i awansował do finału French Open. Jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas, który w swoim półfinale ograł Aleksandra Zvereva 6:3, 6:3, 4:6, 6:4, 6:3.

Serb rozpoczął mecz bardzo nerwowo. Popełniał mnóstwo błędów, czego efektem było pięć wygranych gemów z rzędu przez Nadala. Wtedy nieco obudził się Djoković, który zwyciężył trzy kolejne partie. Losów rywalizacji nie zdołał jednak odwrócić i Hiszpan wygrał pierwszego seta 6:3.

Dużo lepiej "Nole" prezentował się w drugim secie. Efektem jego lepszej gry była wygrana 6:3 i wyrównanie stanu rywalizacji. Bardzo zacięta była partia trzecia, do której rozstrzygnięcia konieczny był tie-break. W nim lepszy okazał się Serb.

Czwarty set rozpoczął się wyśmienicie dla Nadala, który przełamał rywala i objął prowadzenie 2:0. Wtedy jednak inicjatywę przejął Djoković. Wygrał sześć kolejnych gemów, w efekcie seta i cały mecz.

Rafael Nadal odpadł w półfinale French Open 2021

Dla Rafaela Nadal był to dopiero trzeci w historii przegrany mecz w turnieju French Open. W swoim dorobku ma rekordowe 13 tytułów w Paryżu. Djoković w finale powalczy dopiero o swój drugi.

Serb zmierzy się z Stefanosem Tsitsipasem. Grek pokonał reprezentującego Niemcy Aleksandra Zvereva 6:3, 6:3, 4:6, 6:4, 6:3. Dla Tsitsipasa to pierwszy finał turnieju Wielkiego Szlema w karierze. Mecz odbędzie się w niedzielę.