Djoković kontuzjowany. Może wycofać się z Australian Open

13.02.2021 11:02
Novak Djoković

Novak Djoković może wycofać się z Australian Open 2021. Serbski tenisista doznał kontuzji w meczu 3. rundy z Taylorem Fritzem. Decyzję odnośnie dalszej gry podejmie po otrzymaniu wyników badań.

• Novak Djoković może wycofać się z tegorocznego Australian Open
  • Serbski tenisista zmaga się z urazem mięśniowym
  • Jego spotkanie 4. rundy AO z Milosem Raonicem zaplanowane jest na niedzielę

Djoković w trzecim secie meczu z Fritzem przewrócił się i nabawił się urazu mięśniowego. W trakcie spotkania dwukrotnie korzystał z pomocy lekarza. Mimo problemów ze zdrowiem wygrał, choć nie bez problemów, bo dopiero w pięciu setach 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2.

Australian Open. Djoković naderwał mięsień?

Po spotkaniu zdobywca 17 tytułów wielkoszlemowych powiedział, że jest pewien, iż naderwał mięsień. W sobotę ma przejść dokładne badania, po których podejmie decyzję, czy wystąpi w meczu 4. rundy. Tam czeka na niego Kanadyjczyk Milos Raonić.

Djoković to najbardziej utytułowany tenisista w historii Australian Open. Turniej w Melbourne wygrywał aż ośmiokrotnie. Ostatnio w poprzednim roku, gdy w finale okazał się lepszy od Dominika Thiema.