Zamknij

Djokovic aresztowany? Zamieszanie w Australii

10.01.2022 11:31
Novak Djokovic
fot. AP/Associated Press/East News

Novak Djokovic został ponownie aresztowany. Informację przekazała dziennikarka Ksenija Pavlović McAteer. Zdaniem niektórych australijskich mediów policja ma dopiero wydać nakaz aresztowania gwiazdy tenisa.

Novak Djokovic w poniedziałek odnotował "mały sukces". Australijski sąd uznał ważność jego wizy i uwolnił 34-latka, oddając jego dokumenty. Niestety, lider światowego rankingu ATP długo nie nacieszył się wolnością.

Zaprzyjaźniona z rodziną Djokoviców Ksenjija Pavlovic McAteer przekazała, że Serb znów został aresztowany. Tym razem federalna policja zatrzymała go w siedzibie swoich prawników w Melbourne.

Djokovic ponownie aresztowany

Decyzja co do dalszych ruchów należy do Alexa Hawke'a. Minister ds. imigracji w Australii ma cztery godziny na ponowne anulowanie wizy Serba. Jeżeli do tego dojdzie, Novak Djokovic nie zostanie wpuszczony do kraju i nie zagra w Australian Open.

- Ojciec Novaka Djokovicia powiedział mi, że jego syna znów aresztowano - napisała McAteer na Twitterze.

- Zaczęliśmy świętować po decyzji sędziów, ale Novak przesłał nam wiadomość, że to jeszcze nie koniec. Niedługo po tym otrzymaliśmy informację od osób z jego zespołu, że chcą go ponownie aresztować i deportować -  podkreślił brat Serba.

Jeden z australijskich dziennikarzy politycznych Paul Sakkal poinformował, że jeszcze nie doszło do aresztowania Djokovicia. Wszyscy czekają na decyzję ministra ds. imigracji.

RadioZET.pl