Zamknij

21-letnia tenisistka chciała popełnić samobójstwo. "Miałam rzucić się z mostu"

18.05.2022 16:43
Destanee Aiava próbowała popełnić samobójstwo
fot. WILLIAM WEST/AFP/East News

Destanee Aiava, australijska tenisistka, w dniu swoich 22. urodzin wyznała, że trzy tygodnie wcześniej próbowała popełnić samobójstwo. "W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) miałam rzucić się z mostu na autostradę M1" - napisała na Instagramie. Uratowali ją przypadkowi świadkowie.

Destanee Aiava zajmuje obecnie 463. miejsce w rankingu WTA, ale pięć lat temu aspirowała do czołowej setki zestawienia. We wrześniu 2017 roku plasowała się na 147. pozycji. Na początku tamtego sezonu zapisała się w historii światowego tenisa jako pierwsza zawodniczka urodzona w 2000 roku, która znalazła się w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open. Miała wówczas 16 lat.

10 maja Australijka obchodziła 22. urodziny. Niewiele brakowało, by tej rocznicy już nie było... Młoda tenisistka na Instagramie opublikowała wpis, w którym poinformowała o próbie samobójczej. "W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) miałam rzucić się z mostu na autostradę M1. Trzy osoby przejeżdżały, ściągnęły mnie z barierki i zawiozły do domu" - napisała.

Destanee Aiava próbowała popełnić samobójstwo

"Nie chciałam dotrwać do moich 22. urodzin, ale wiem, że moja rodzina i przyjaciele będą szczęśliwi, wiedząc, że żyję tego dnia, który powinien być wyjątkowy" - dodała. Zamieściła też kilka zdjęć.

"Czasami ludzie, których spotykasz w życiu, mogą sprawić, że czujesz się niegodzien bycia kochanym, ale w końcu nauczyłam się – »Bóg jest wierny i nie pozwoli, byś był poddawany próbom ponad swoje siły, ale podczas tej próby zapewni ci wyjście, byś był w stanie to znieść«" - wyznała Aiava.

We wtorek Destanee na Instastory podziękowała za wsparcie. Przyznała, że nie spodziewała się tak wielu wiadomości od obcych osób.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/Instagram