Zamknij

Dawid Celt o przyszłości Radwańskiej: Możliwe, że będzie musiała zakończyć karierę

Krzysztof Sobczak
25.10.2018 11:33
Agnieszka Radwańska może zakończyć karierę
fot. PAP/EPA

Dawid Celt, mąż Agnieszki Radwańskiej, po raz pierwszy otwarcie przyznał, że tenisistka może zakończyć karierę z powodów zdrowotnych. Sztab szkoleniowy robi jednak wszystko, by do tego nie dopuścić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatnie dwa sezony nie były udane dla krakowianki. Na zakończenie 2015 roku odniosła największy sukces w karierze wygrywając WTA Finals, ale później było już tylko gorzej. Zawodniczkę trapiły kontuzje, które doprowadziły do spadku w rankingu WTA na 77. miejsce i zmusiły ją do przerwy w startach.

Zobacz także

W kończących się rozgrywkach Radwańska wystąpiła zaledwie w 14 turniejach, a najlepszy wynik osiągnęła w Eastbourne, gdzie dotarła do półfinału. Test przed Wimbledonem wypadł więc okazale, ale w Londynie nie udało się przebrnąć nawet drugiej rundy. Coraz częściej pojawiają się głosy, że z powodów zdrowotnych "Isia" może przedwcześnie zakończyć sportową karierę. Po raz pierwszy na ten temat wypowiedział się Dawid Celt.

Celt: Radwańska może zakończyć karierę

- Mimo, że mam Agnieszkę na co dzień, to brakuje mi adrenaliny związanej z jej startami, ale nawarstwienie problemów zdrowotnych było już tak duże, że jedynym wyjściem była przerwa, która w razie braku poprawy skończy się zakończeniem kariery. Mamy nadzieję, że tak nie będzie - powiedział mąż tenisistki na łamach portalu polskieradio.pl.

Celt przyznał, że Radwańska cały czas narzeka na bóle w stopie, ale przy spokojnej pracy i rehabilitacji jest szansa na poprawę. - W ostatnim czasie więcej było walki z sobą niż przeciwniczkami, a to wszystko pod ciągłą presja wyjazdu, startu czy treningu. Teraz mamy spokój, co rokuje dobrze. Nie wyobrażam sobie byśmy mogli kontynuować w takim modelu, w jakim działaliśmy w ostatnich miesiącach - dodał.

Mąż tenisistki podkreślił jednocześnie, że była finalistka Wimbledonu nie będzie robiła nic na siłę. - Agnieszka nie jest typem zawodniczki, która występy traktuje turystycznie. Za dużo osiągnęła, żeby tak się rozmieniać na drobne, a poziom rywalizacji tak poszedł do góry, że skuteczna rywalizacja jest niemożliwa bez treningu, do którego nie mamy teraz warunków. W spokoju podejmie na pewno najlepsza decyzję w odpowiednim czasie - zaznaczył.

Agnieszka Radwańska - wygrane turnieje

Agnieszka Radwańska ma na swoim koncie 20 wygranych turniejów, a w ośmiu kolejnych finałach musiała uznać wyższość rywalek. Po raz ostatni triumfowała w październiku 2016 roku w Pekinie. Po finale Wimbledonu w 2012 roku plasowała się na 2. miejscu w rankingu WTA.

RadioZET.pl/polskieradio.pl/KS