Zamknij

Psycholog Igi Świątek apeluje do kibiców. Wskazała, co przeszkadza zawodniczkom

13.05.2022 18:32

Daria Abramowicz, psycholog w sztabie Igi Świątek zaapelowała do widzów o zmianę zachowania w trakcie meczów polskiej zawodniczki. "Bardzo, bardzo doceniamy to, jak wielu kibiców pojawia się na trybunach" – zaznaczyła współpracowniczka tenisistki na Twitterze i wyliczyła, jakie zwyczaje fanów przeszkadzają w grze. 

Daria Abramowicz apeluje do kibiców. To bardzo przeszkadza zawodniczkom
fot. AP/Associated Press/East News/ ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Daria Abramowicz w pierwszej kolejności poprosiła widzów, by nie machać flagami w trakcie akcji oraz w przerwach między punktami. „Zwłaszcza jeśli siedzicie za linią końcową. To bardzo przeszkadza zawodniczkom i odwraca uwagę od koncentracji na piłce i decyzjach w trakcie wymiany” – napisała na Twitterze.

Psycholog Igi Świątek dodała też: „Prosimy o to, abyście dopingując Igę nie "coachowali" jej mówiąc na przykład: "Tak właśnie graj.", "Tak, jak teraz, przełam ją.","Zagraj to samo." - to zadania trenerów i reszty sztabu szkoleniowego. Dziś musieliśmy zwrócić na to uwagę sędzinie. To zupełnie nie pomaga Idze” – zaznaczyła.

Abramowicz apeluje do kibiców: przemieszczanie się w trakcie wymian jest bardzo rozpraszające 

Współpracowniczka Igi podkreśliła też, jak ważna jest znajomość poruszania się po trybunach w trakcie wymian. „Wielu z Państwa może nie znać zasad kibicowania w tenisie, ale chodzić po trybunach można tylko w trakcie tzw. zmiany, podczas której zawodniczki siedzą na ławkach. Bardzo rozpraszające jest zwłaszcza przemieszczanie się w trakcie wymian i między punktami. Specyfika tego sportu. Jeszcze raz podkreślam, że ogromnie doceniamy Państwa obecność i doping w każdej sytuacji, prosimy jednocześnie o kibicowanie z szacunkiem dla Igi i przeciwniczek, z którymi rywalizuje”  - zaznaczyła Abramowicz.

W tę sobotę Iga zmierzy się z Aryną Sabalenką. Stawką spotkania będzie awans do finału  turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Jeśli Polka wygra z Białorusinką wyrówna rekord dotyczący liczby zwycięstw z rzędu: nasza zawodniczka ma ich już 26, a najlepszy wynik należy do Amerykanki Sereny Williams, która w 2015 r. wygrała 27 kolejnych meczów.  Relację na żywo ze spotkania Świątek - Sabalenka przeprowadzimy na stronie sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAB