Zamknij

Daniił Miedwiediew zakażony koronawirusem. Nie zagra w turnieju w Monte Carlo

13.04.2021 13:09
Daniił Miedwiediew
fot. AP/Associated Press/East News

Daniił Miedwiediew nie zagra w trwającym obecnie turnieju ATP rangi 1000 w Monte Carlo. U wicelidera światowego rankingu wykryto obecność w organizmie koronawirusa. - To dla mnie duże rozczarowanie - wyznał Rosjanin.

  • Daniił Miedwiediew uzyskał pozytywny wynik testu na obecność w organizmie koronawirusa
  • Rosyjski wicelider światowego rankingu nie zagra w turnieju ATP rangi 1000 w Monte Carlo
  • W monakijskich rozgrywkach udział bierze Polak Hubert Hurkacz

Daniił Miedwiediew, wicelider światowego rankingu tenisistów, nie zagra w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 2,082 mln euro) - poinformowała organizacja zarządzająca męskim tourem. Rosjanin miał pozytywny wynik testu pod kątem COVID-19.

Badanie przeprowadzono w poniedziałek. Miedwiediew trafił na kwarantannę, podczas której jego stan zdrowia będzie monitorowany przez turniejowego fizjoterapeutę i sztab medyczny ATP.

Daniił Miedwiediew zakażony koronawirusem. Nie zagra w ATP Monte Carlo

- To, że nie zagram w Monte Carlo, to dla mnie duże rozczarowanie. Skupiam się teraz na powrocie do zdrowia i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji najszybciej jak to możliwe - zaznaczył cytowany w komunikacie ATP Rosjanin.

25-letni zawodnik rywalizację w singlu miał rozpocząć od drugiej rundy - w pierwszej miał tzw. wolny los. W stawce zastąpi go inny tenisista. Miedwiediew zgłoszony był również do debla, w którym także nie zagra.

Jak na razie rywalizację w Monte Carlo utrudnia nie tylko koronawirus, ale i pogoda. Z powodu deszczu przerwano w poniedziałek m.in. mecz pierwszej rundy rozstawionego z numerem 13. Huberta Hurkacza z włoskim kwalifikantem Thomasem Fabbiano. Ma on zostać dokończony we wtorek.

RadioZET.pl/PAP