Zamknij

Hubert Hurkacz ma jeszcze szansę na półfinał ATP Finals. Co musi się stać?

18.11.2021 13:30
Hubert Hurkacz ma jeszcze szansę na półfinał ATP Finals
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz mimo dwóch porażek zachował jeszcze szansę na awans do półfinału ATP Finals 2021 w Turynie, ale nie wszystko zależy już tylko od niego. Co się musi stać, by polski tenisista pozostał w turnieju i grał o końcowy sukces?

Co się musi stać, by Hubert Hurkacz awansował do półfinału ATP Finals 2021? Polski tenisista nie może na razie zaliczyć swojego debiutu w mastersie do najbardziej udanych turniejów w tym sezonie, ale i stawka, i przeciwnicy są z najwyższej półki. Każdy mecz to wielkie wyzwanie, a rywale nie wybaczają błędów. Wrocławianin popełnił ich jak do tej pory odrobinę za dużo - z broniącym tytułu Daniiłem Miedwiediewem nie wykorzystał szansy i po wygranym pierwszym secie w dwóch kolejnych był słabszy, natomiast z rezerwowym Jannikiem Sinnerem kompletnie się pogubił i nie potrafił zamieniać okazji na break pointy na swoje gemy. W efekcie po dwóch kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Grupy Czerwonej.

- Wciąż mam szansę na wyjście z grupy i to jest świetne. Będę więc dalej walczył i wierzył w siebie. Zawsze w siebie wierzę. Wierzę też, że mogę jeszcze poprawić kilka elementów, a moja gra cały czas będzie się rozwijała. [...] Sascha jest bardzo solidny z głębi kortu, ma świetny serwis i od wielu lat jest w ścisłej czołówce - mówił Hurkacz już po porażce z Miedwiediewem. We wtorek jego sytuacja się pogorszyła, ale nie jest jeszcze beznadziejna, gdyż wciąż ma szansę na grę w półfinale w Turynie. Jest tylko jeden scenariusz, który da mu awans.

Hurkacz w półfinale ATP Finals - co się musi stać?

W ostatniej serii Hubert Hurkacz zmierzy się z notowanym na 3. miejscu rankingu ATP Alexandrem Zverevem i musi wygrać, aby zachować cień nadziei na pozostanie w zawodach. Później będzie musiał jeszcze liczyć na pomoc i sportową postawę Daniiła Miedwiediewa. Jeśli pewny 1. pozycji Rosjanin wygra z Jannikiem Sinnerem, to Polak zamelduje się w najlepszy czwórce ATP Finals.

To jedyna opcja. Każdy inny wynik będzie oznaczał koniec szans na półfinał ATP Finals. Co więcej, zwycięstwo Niemca z Polakiem będzie równoznaczne z pożegnaniem się z imprezą Włocha.

Relacja na żywo z meczu Hurkacz - Zverev w czwartek 18 listopada od godz. 14 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP, Agnieszka Niedziałek, sab