Ciekawie na otwarcie WTA Finals. Tak wygląda tabela grupy Igi Świątek

02.11.2022 09:19

Iga Świątek walczy o awans do półfinału turnieju WTA Finals. W pierwszym meczu pokonała Darię Kasatkinę 6:2, 6:3. Sprawdź, jak wygląda sytuacja w tabeli grupy A. Które miejsce zajmuje Polka?

Iga Świątek

Świątek nigdy w karierze nie awansowała do półfinału turnieju WTA Finals. W tym roku gra w Teksasie w roli zdecydowanej faworytki do końcowego triumfu. Turnieju rozpoczęła w najlepszy możliwy sposób - od zwycięstwa w starciu z Kasatkiną 6:2, 6:3. W drugim meczu tej grupy Caroline Garcia ograła Coco Gauff 6:4, 6:3. Polka i Francuzka zagrają ze sobą już w czwartek. Zwyciężczyni tego starcia zapewni sobie awans do półfinału.

Tabela grupy A WTA Finals 2022

GRUPA A WYGRANE PORAŻKI SETY PUNKTY
1. Iga Świątek 1 0 2:0 1
2. Caroline Garcia 1 0 2:0 1
3. Coco Gauff 0 1 0:2 0
4. Daria Kasatkina 0 1 0:2 0

Przypomnijmy, że w poprzednim turnieju Iga Świątek nie zdołała awansować do fazy pucharowej, przegrywając w grupie dwa spotkania.

W grupie B liderką po pierwszej serii spotkań jest Maria Sakkari, która w dwóch setach ograła reprezentantkę gospodarzy, Jessikę Pegulę. Swoje spotkanie wygrała też Aryna Sabalenka, która w trzech setach pokonała Ons Jabeur. W ramach drugiej kolejki Jabeur zagra z Pegulą, a rywalką Sakkari będzie Sabalenka.