Zamknij

Cibulkova rozpoczęła wolontariat w punkcie pobierania wymazów

19.01.2021 18:32
Cibulkova przyjęła szczepionkę poza kolejnością
fot. TIZIANA FABI/AFP/EastNews

Dominika Cibulkova, była tenisistka, mistrzyni WTA z 2016 roku i finalistka Australian Open 2014, rozpoczęła wolontariat w punkcie pobierania wymazów do testów na koronawirusa. To forma zadośćuczynienia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 poza kolejnością.

  • Dominika Cibulkova zaszczepiła się na COVID-19 poza kolejnością
  • Była tenisistka przeprosiła za swoje zachowanie i przyjęła propozycję ministerstwa zdrowia do podjęcia wolontariatu w punkcie pobierania wymazów
  • We wtorek rozpoczęła "pracę" w takim punkcie w Bratysławie

Dominika Cibulkova w oświadczeniu opublikowanym 10 stycznia przyznała, że przyjęła szczepionkę na COVID-19 poza kolejnością, choć wiedziała, że nie znajduje się w tzw. pierwszej grupie, do której należą medycy i służby mundurowe. Tłumaczyła, że została wprowadzona w błąd przez lekarza - chciała się jedynie dowiedzieć, kiedy będzie mogła się zapisać, a niedługo później otrzymała zaproszenie na szczepienie. Z "oferty" skorzystała.

Była tenisistka przeprosiła za swoje zachowanie, a jednocześnie wyraziła gotowość do podjęcia wolontariatu w szpitalu covidowym. W efekcie zgłosiło się do niej słowackie ministerstwo zdrowia, które zaproponowało jej "pracę społeczną" w punkcie pobierania wymazów. Cibulkova, która w czerwcu ubiegłego roku została mamą, przyjęła tę ofertę i we wtorek rozpoczęła wolontariat.

Dominika Cibulkova rozpoczęła wolontariat

"Sport mnie nauczył, że kiedy popełniamy błąd, musimy się z nim zmierzyć, dlatego przyjęłam wyzwanie resortu, aby wesprzeć medyków" - napisała była zawodniczka.

Dominika Cibulkova przez lata należała do tenisowej czołówki. W 2017 roku zajmowała 4. miejsce w rankingu WTA, rok wcześniej triumfowała w WTA Finals w Singapurze. W Wielkich Szlemach dotarła do finału Australian Open 2014 oraz półfinału French Open 2009. Łącznie wygrała osiem turniejów rangi WTA, w tym w Katowicach w 2016 roku.

Polscy kibice mogą ją pamiętać przede wszystkim ze znakomitego spotkania z Agnieszką Radwańską w 1/8 finału Wimbledonu 2016. Polka przegrała wówczas 3:6, 7:5, 9:7.

RadioZET.pl