Dzielna walka Mai Chwalińskiej. Polka odpadła z turnieju w Warszawie

28.07.2022 20:20
Chwalińska - Martić WYNIK

Maja Chwalińska (162. WTA) stawiła zacięty opór rozstawionej z "8" Petrze Martić, ale ostatecznie musiała uznać jej wyższość w spotkaniu drugiej rundy turnieju WTA 250 na kortach ziemnych w Warszawie. Polka uległa w trzech setach 3:6, 6:3, 3:6. Na pocieszenie pozostał jej jeszcze debel.

Maja Chwalińska jako jedna z trzech Polek dostała się do turnieju głównego w Warszawie dzięki "dzikiej karcie" i jako jedyna przeszła pierwszą rundę. 20-latka z Dąbrowy Górniczej pokonała na otwarcie Hiszpankę Rebekę Masarovą. W drugiej rundzie przyszło jej się zmierzyć z pogromczynią Weroniki Falkowskiej, Petrą Martić (56. WTA).

Zawodniczka, która w niedawnym Wimbledonie dotarła do drugiego etapu, wygrywając premierowe starcie w Wielkim Szlemie, nie miała szans pokonać Chorwatki grą siłową. To zresztą charakterystyka większości starć z udziałem niewysokiego Chwalińskiej, która nie dysponuje taką mocą jak Iga Świątek czy Aryna Sabalenka. W rezultacie musi szukać technicznej gry i rozmontowywać poczynania rywalek. W konfrontacji z MArtić to się udało tylko połowicznie.

WTA w Warszawie: Chwalińska - Martić [WYNIK]

Pierwszy i drugie set rozpoczęły się niemal identycznie, od szybkich przełamań 31-latki ze Splitu, ale kończyły się zgoła odmiennie. Chwalińska w premierowej odsłonie nie odrobiła strat, natomiast w kolejnej to się powiodło. Od stanu 1:3 Maja wygrała pięć kolejnych gemów i doprowadziła do remisu 1-1.

W decydującej odsłonie kluczowe okazały się piąty oraz szósty gem. Polka nie wykorzystała swojej szansy na breaka, a chwilę później dokonała tego rywalka. To wystarczyło, by zwyciężyć z reprezentantką gospodarzy ponownie do 3.

Maja Chwalińska odpadła z singla, ale pozostała jeszcze w deblu. W piątek w parze z Jesiką Maleckovą zmierzą się z faworyzowanymi Kristiną Mladenović i Aną Bogdan.

Maja Chwalińska - Petra Martić (8, Chorwacja) 3:6, 6:3, 3:6