Zamknij

Chłopiec podbił sieć pytaniem o jedzenie. Krótka odpowiedź Świątek

Maciej Walasek
01.07.2022 08:32
Iga Świątek
fot. Wimbledon/YouTube screen, Twitter

Iga Świątek przebrnęła przez drugą rundę Wimbledonu. Podczas meczu z Lesley Pattinamą-Kerkhove jeden z chłopców na trybunach trzymał pudełko z napisanym pytaniem, "czy zje pizzę?". 21-latka odpowiedziała na Twitterze.

Iga Świątek od samego początku gry na Wimbledonie cały czas próbuje przystosować się do trawiastej nawierzchni. W drugiej rundzie jej rywalka Lesley Pattinama-Kerkhove trochę napędziła stracha polskim kibicom, stawiając mocny opór. Holenderka wygrała seta i toczyła zacięty bój z 21-latką, która pokazała charakter i ostatecznie pokonała przeciwniczkę i awansowała do następnego etapu turnieju.

Podczas spotkania Świątek mogła liczyć na wsparcie kibiców, którzy dawali jej potężne wsparcie. Wśród nich był chłopiec, zwracający na siebie szczególną uwagę. Młody fan stał na trybunie z kartonem, na którym napisał "Iga, chcesz pizzę?".

"Iga, chcesz pizzę?". Pytanie chłopca robi furorę w sieci

Chłopiec znalazł się na celowniku fotoreporterów. Pojawił się też na głównym profilu Wimbledonu, który zamieścił post w postaci gifa. Po kilku godzinach w sieci odpowiedziała mu sama Iga Świątek.

Świątek - Cornet: Kiedy mecz 3. rundy Wimbledonu? O której godzinie gra Polka?

"O mój Boże, tak!" - napisała.

W trzeciej rundzie rywalką Świątek będzie Alize Cornet, z którą liderka światowego rankingu jeszcze nie miała okazji grać. Relacja ze starcia Świątek - Cornet zostanie przeprowadzona live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl