Zamknij

Caroline Wozniacki rozważa bojkot turnieju w Miami

Krzysztof Sobczak
19.04.2018 13:00
Caroline Wozniacki
fot. AP/EastNews

Caroline Wozniacki wciąż rozpamiętuje groźby, jakie pod adresem jej rodziny kierowali kibice podczas turnieju WTA w Miami. Druga rakieta świata rozważa nawet bojkot tej imprezy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w marcu w trakcie meczu drugiej rundy zmagań na Florydzie. Dunka przegrała z mistrzynią olimpijską Portorykanką Monicą Puig 6:0, 4:6, 4:6, a po spotkaniu w komunikacie poinformowała, że była obrażana przez kibiców.

Zobacz także

"Zdaję sobie sprawę, że tenis to gra zwycięstw i porażek. Jednak podczas meczu ostatniej nocy publiczność obrażała mnie i moją rodzinę. Życzyli śmierci rodzicom, nazywali mnie tak, że nawet nie mogę tego powtórzyć i kazali się zamknąć siostrzenicy i siostrzeńcowi mojego narzeczonego, którzy mają 10 lat" - napisała Wozniacki. Miała tez żal do organizatorów, że nie reagowali na te groźby.

Wozniacki: Nie mogłam spać przez kilka dni

W rozmowie z "Daily Mail" tenisistka powróciła do tamtego dnia i opowiedziała o swoich uczuciach.

- Doświadczenie, które spotkało mnie w Miami, było okropne i mam nadzieję, że coś takiego nigdy więcej się nie powtórzy. Źle spałam po tym przez cztery czy pięć nocy - powiedziała Wozniacki.

- Starałam się o tym zapomnieć, jednak zdecydowałam się o tym mówić, bo uważam, że to nie jest w porządku - dodała.

Wozniacki zbojkotuje turniej w Miami?

Dziennikarz "Daily Mail" w swoim artykule stawia tezę, że Wozniacki może zbojkotować turniej w Miami i nie wystartować w nim w przyszłym roku. Podobne sytuacje nie są niczym nowym w tenisie - Serena Williams przez 14 lat nie pojawiała się w turnieju w Indian Wells z uwagi na konflikt z organizatorami.

- Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy chcę tam wrócić. Muszę to przemyśleć - zapowiedziała mistrzyni tegorocznego Australian Open i liderka rankingu "Race to Singapore".

Caroline Wozniacki jest finalistką turnieju w Miami z 2017 roku.

RadioZET.pl/Daily Mail/KS