Zamknij

Caroline Wozniacki rozegra pożegnalny mecz. Jej rywalką będzie Serena Williams

12.12.2019 13:12
Caroline Wozniacki rozegra pożegnalny mecz z Sereną Williams
fot. NOEL CELIS/AFP/East News

Caroline Wozniacki ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Ostatni mecz o stawkę rozegra podczas Australian Open 2020, jednak w maju jeszcze raz wyjdzie na kort, by pożegnać się z duńską publicznością.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wybór Australian Open na ostatnie zawodowe zmagania w karierze nie jest przypadkowy, bo to właśnie w Melbourne w 2018 roku 29-letnia Dunka polskiego pochodzenia świętowała największy sukces. To jej jedyny - jak do tej pory - wygrany turniej wielkoszlemowy. Dwa miesiące wcześniej triumfowała w WTA Finals 2017.

6 grudnia Caroline Wozniacki ogłosiła zakończenie kariery po Australian Open 2020, a niespełna tydzień później przygotowała niespodziankę dla swoich fanów. W połowie maja (18.05) w Kopenhadze Dunka rozegra pożegnalne pokazowe spotkanie z Sereną Williams.

"Nadszedł czas, kiedy kończę karierę i nie mogę się doczekać mojego ostatniego występu przed tak dużą publicznością. Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego zakończenia niż pojedynek z najlepszą tenisistką w historii, moją przyjaciółką, Sereną Williams. To będzie wielka noc, której nigdy nie zapomnę" - powiedziała 29-latka z Odense.

Caroline Wozniacki kończy karierę - sukcesy

Caroline Wozniacki wygrała 30 turniejów rangi WTA i przez 71 tygodni była liderka rankingu tenisistek. Jest kolejną zawodniczką, która w ostatnim okresie ogłosiła przejście na sportową emeryturę - wcześniej taką decyzję podjęły Agnieszka Radwańska i Dominika Cibulkova, która poinformowała, że spodziewa się dziecka.

RadioZET.pl/sportowe Fakty