Zamknij

Caroline Wozniacki walczy z poważną chorobą. Grozi jej kalectwo

Krzysztof Sobczak
26.10.2018 13:35
Caroline Wozniacki walczy z poważną chorobą
fot. PAP/EPA

Była liderka rankingu WTA Caroline Wozniacki cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. To przewlekła choroba, która może prowadzić do kalectwa. - Nic mnie nie powstrzyma - zapowiedziała tenisistka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pierwsze symptomy choroby Wozniacki odczuła po Wimbledonie. - Nie czułam się wtedy za dobrze, myślałam, że to tylko przeziębienie. Byłam na wakacjach, obudziłam się i nie mogłam nawet podnieść rąk nad głowę, nie wiedziałam, co się dzieje. Okazało się, że mam chorobę autoimmunologiczną, reumatoidalne zapalenie stawów - powiedziała 28-letnia zawodniczka.

Reumatoidalne zapalenie stawów - co to jest?

Reumatoidalne zapalenie stawów to zapalna choroba przewlekła atakująca nie tylko stawy, ale także inne narządy, która w skrajnych przypadkach może prowadzić do kalectwa. Zwykle atakuje osoby ok. 40. roku życia.

- Na początku byłam zszokowana. Czułam się silnym sportowcem i usłyszałam coś, z czym teraz muszę się mierzyć - przyznała tenisistka.

ZOBACZ TAKŻE: Bóle stawów: nie tylko w chorobie reumatycznej. Jakie są przyczyny bólu?

Wozniacki walczy z poważną chorobą

Już po usłyszeniu diagnozy Wozniacki wygrała turniej w Pekinie i wystąpiła w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. Dunka, która broniła tytułu sprzed roku, przegrała jednak dwa spotkania i odpadła z rywalizacji. Teraz przed nią znacznie trudniejsza walka.

- Zwycięstwo w Pekinie wiele dla mnie znaczyło. Przekonałam się, że nic mnie nie powstrzyma - zapewnia była liderka rankingu WTA i mistrzyni tegorocznego Australian Open.

RadioZET.pl/sport.pl/Guardian/KS