Zamknij

Ostatni Szlem Woźniackiej. Tenisistka zakończy karierę po Australian Open

06.12.2019 15:21
Caroline Wozniacki kończy karierę
fot. AFP/EAST NEWS

Caroline Wozniacki zapowiedziała zakończenie sportowej kariery. Dunka polskiego pochodzenia, była liderka rankingu WTA, pożegna się z zawodowym tenisem podczas Australian Open 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po sezonie 2018 karierę zakończyła Agnieszka Radwańska, przed kilkoma tygodniami podobną decyzję podjęła Dominika Cibulkova, natomiast rok 2020 rozpocznie się od pożegnania Caroline Wozniacki. Dunka jeszcze raz powróci do Melbourne, by w miejscu, gdzie odniosła największy sukces w karierze, zakończyć przygodę ze sportem.

Caroline Wozniacki kończy karierę

"Gram profesjonalnie w tenisa od 15. roku życia. Przeżyłam niesamowity pierwszy rozdział mojego życia" - rozpoczęła swój wpis mistrzyni WTA z 2017 roku.

"Zdałam sobie sprawę, że jest jeszcze wiele rzeczy, których chciałabym doświadczyć poza kortem. Jedną z nich był ślub z Davidem i założenie rodziny oraz podnoszenie świadomości na temat reumatoidalnego zapalenia stawów" - napisała.

"Ogłaszam, że po Australian Open 2020 zakończę karierę. Nie ma to nic wspólnego z moim zdrowiem. Nie mówię do widzenia, nie mogę doczekać się, by podzielić się z Wami moimi planami" - dodała.

Caroline Wozniacki - kariera, sukcesy

Caroline Wozniacki wygrała 30 turniejów WTA, przez 71 tygodni była liderką rankingu tenisistek, a najlepszy okres w karierze przeżywała na przełomie 2017 i 2018 roku. Wtedy wygrała WTA Finals oraz Australian Open.

RadioZET.pl