Zamknij

Carla Suarez Navarro walczy z nowotworem. Przed nią półroczna chemioterapia

01.09.2020 17:34
Carla Suarez Navarro ma nowotwór
fot. Carla Suarez Navarro/Twitter/screen

Carla Suarez Navarro, półfinalistka French Open  2014 i zwyciężczyni dwóch turniejów rangi WTA, poinformowała w mediach społecznościowych, że walczy z chłoniakiem Hodgika (ziarnica złośliwa) i musi przejść półroczną chemioterapię.

Carla Suarez Navarro jest jedną z najlepszych hiszpańskich tenisistek tej dekady. Zagrała w 11 finałach WTA, półfinale French Open 2014 i ćwierćfinale Australian Open 2013. W 2016 roku zajmowała 6. miejsce w rankingu tenisistek.

Ostatnie lata nie były dla niej najlepsze. Na turniejowe zwycięstwo czeka od czterech lat, na kolejny w karierze finał od dwóch. We wtorek Hiszpanka podzieliła się z fanami przerażającą diagnozą.

Carla Suarez Navarro ma nowotwór [WIDEO]

"Witam wszystkich. Chciałabym, żebyście wiedzieli, że kilka dni temu lekarze wykryli u mnie chłoniaka Hodgkina i teraz muszę poddać się półrocznej chemioterapii. Czuję się dobrze i jestem spokojna, gotowa stawić czoła wszystkiemu, co nadejdzie" - powiedziała na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Chłonika Hodgkina, dawniej zwany ziarnicą złośliwą, to nowotwór krwi, który dotyka najczęściej osób w młodym wieku. Pochodzi z białych krwinek (limfocytów), które pomagają chronić przed zarazkami i infekcjami. U osób z Chłoniakiem Hodgkina komórki te rosną nieprawidłowo i rozprzestrzeniają się poza układ limfatyczny, co utrudnia to organizmowi zwalczanie infekcji.

RadioZET.pl/NK