Zamknij

Carla Suarez Navarro wygrała z nowotworem: "Jestem zdrowa!"

22.04.2021 18:29
Carla Suarez Navarro wygrała z nowotworem
fot. Carla Suarez Navarro/Instagram

Carla Suarez Navarro, jedna z najlepszych hiszpańskich tenisistek ostatnich lat, ogłosiła w mediach społecznościowych, że wygrała z noworotworem - chłoniakiem Hodgkina. "Jestem zdrowa!" - napisała 32-latka.

  • Carla Suarez Navarro pokonała chłoniaka Hodgkina
  • Była hiszpańska tenisistka przez ponad pół roku walczyła z nowotworem
  • W czwartek przekazała, że zakończyła leczenie i jest zdrowa

Carla Suarez Navarro w 2016 roku zajmowała 6. miejsce w rankingu WTA. W sumie wygrała dwa turnieje głównego cyklu, siedem razy grała w ćwierćfinale Wielkiego Szlema, a w 2014 roku wystąpiła w półfinale gry podwójnej podczas French Open. Jej kariera została brutalnie przerwana w sierpniu 2020 roku, kiedy lekarze zdiagnozowali u niej chłoniaka Hodgkina.

Przez pół roku 32-latka przechodziła chemioterapię, ostatnią dawkę przyjęła w styczniu. W mediach społecznościowych opisywała swoją walkę z chorobą i nie traciła nadziei na pokonanie nowotworu. W czwartek przekazała bardzo dobre wieści.

Carla Suarez Navarro wygrała z chłoniakiem Hodgkina

"Kolejny krok naprzód. Dzisiaj skończyłam leczenie i przezwyciężyłam chłoniaka Hodgkina. Jestem zdrowa!" - napisała Hiszpanka. "Dziękuję wszystkim za ciepłe wiadomości. Każde słowo wsparcia dodawało mi sił w ciągu ostatnich kilku miesięcy" - dodała.

Na koniec podziękowała lekarzom i pielęgniarkom za opiekę.

Chłoniak Hodgkina - co to jest?

Chłoniak Hodgkina, dawniej zwany ziarnicą złośliwą, to nowotwór krwi, który dotyka najczęściej osób w młodym wieku. Pochodzi z białych krwinek (limfocytów), które pomagają chronić przed zarazkami i infekcjami. U osób z chłoniakiem Hodgkina komórki te rosną nieprawidłowo i rozprzestrzeniają się poza układ limfatyczny, co utrudnia to organizmowi zwalczanie infekcji.

RadioZET.pl/Instagram