Zamknij

Co wpływa na dominację Igi Świątek? Były trener zdradził szczegóły

06.10.2022 14:50

Iga Świątek zdominowała kobiecy tenis na dobre. W rozmowie z "Super Expressem" jej były szkoleniowiec Piotr Sierzputowski zdradził, co sprawiło, że talent Polki eksplodował.

Iga Świątek
fot. Sarah Stier/Getty AFP/East News

Iga Świątek pod okiem Piotra Sierzputowskiego po raz pierwszy pokazał się na dużej scenie tenisowej, wygrywając pierwszy turniej wielkoszlemowy, czyli Roland Garros w 2020 roku. 

Przed startem obecnego sezonu Polka postanowiła zmienić trenera. Do tej roli został zatrudniony Tomasz Wiktorowski, który w przeszłości współpracował m.in. z Agnieszką Radwańską. Powiedzieć, że wyszło jej to na dobre to jak nic nie powiedzieć. Raszynianka stała się najlepszą tenisistką, po drodze zaliczając triumfy m.in. we French Open, czy US Open.

Były trener Świątek zdradził, co sprawiło, że Polka dominuje 

Sierzputowski w rozmowie z "Super Expressem" ujawnił, co wpłynęło na taką dominację 21-latki w kobiecym tenisie. - Zmieniło się przede wszystkim jej nastawienie mentalne na takie, że nie ważne, co się dzieje na korcie, walczę do końca i sprawiam, żeby to rywalka miała problemy, nawet jak sama nie gram idealnie - przyznał.

loader

- To, że gra też świetnie również w defensywie to zasługa pracy, którą wykonała, bo ona nigdy nie lubiła grać w obronie, więc to było istotne - dodał aktualny trener Shelby Rogers.

Na ten moment Iga Świątek rywalizuje w turnieju w Ostrawie, gdzie jest już w ćwierćfinale. Później przyjdzie jej się zmierzyć w turnieju WTA Finals w Dallas.

RadioZET.pl/Super Express