Zamknij

Ten turniej był plagą koronawirusa. Kolejny słynny tenisista zarażony

22.06.2020 10:28
Borna Coric
fot. Marko Dimic/PIXSELL/Press Association/East News

Borna Coric kolejną ofiarą zakażenia koronawirusem. Słynny chorwacki tenisista prawdopodobnie został zainfekowany podczas pokazowego turnieju Adria Tour w Zadarze. Dzień wcześniej o chorobie poinformował inny zawodnik, który brał udział w tych zawodach - Grigor Dimitrow.

W niedzielę bułgarski tenisista Grigor Dimitrow poinformował, że jest zakażony koronawirusem, a następnego dnia ogłoszono, że wśród zainfekowanych są m.in. jego trener przygotowania fizycznego i chorwacki rywal z kortu Borna Coric.

Do zarażeń doszło podczas pokazowego turnieju Adria Tour w Zadarze (finał odwołano). Dimitrow w imprezie współorganizowanej przez Serba Novaka Djokovica zagrał w jednym meczu, w którym przegrał z... Coricem 1:4, 1:4. Potem Bułgar się wycofał.

Zobacz także

Borna Coric zakażony koronawirusem. Adria Tour plagą zachorowań

W niedzielę wieczorem Dimitrow poinformował w mediach społecznościowych o pozytywnym wyniku testu. W poniedziałek przedstawiciel zadarskiej żupanii (województwa) Sime Vickovic przekazał z kolei mediom, że trzy kolejne osoby także zostały zakażone, a wśród nich są Coric i trener przygotowania fizycznego Dimitrowa.

Finał imprezy z udziałem Djokovica i Rosjanina Andrieja Rublowa został odwołany.

W Chorwacji ogłoszono, że w ostatnich 24 godzinach pojawiło się 18 nowych przypadków koronawirusa.

Pomysłodawcą Adria Tour jest Djokovic. W poprzednim tygodniu rywalizacja z kibicami na trybunach odbywała się w Belgradzie, gdzie Dimitrow również występował.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu