Legendarny tenisista bankrutem. Sprzedał pamiątki za 765 tysięcy euro

Andreas Nicolaides
12.07.2019 13:08
Boris Becker
fot. Wojciech KUBIK/East News

Borykający się z poważnymi problemami finansowymi były niemiecki tenisista Boris Becker, trzykrotny zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu, sprzedał na aukcji w Londynie ponad 80 pamiątek sportowych za 765 tysięcy euro - poinformowały europejskie media.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najwięcej, bo aż 167 tys. euro, otrzymał za okazałą replikę trofeum otrzymanego za zwycięstwo w innej imprezie cyklu Wielkiego Szlema - nowojorskim US Open w 1989 roku; w finale pokonał wtedy Ivana Lendla.

51-letni Becker wystawił na sprzedaż 82 pamiątki, m.in. medale, puchary, rakiety, certyfikaty, zegarki, fotografie i buty tenisowe, z bogatej kolekcji, aby spłacić część długów. Przez dwa tygodnie uczestniczyło w aukcji 495 osób z 32 krajów.

Tenisista Boris Becker bankrutem

Szacuje się, że długi Beckera mogą sięgać nawet 50 milionów funtów, a dotyczą one rozmaitych spraw i zobowiązań m.in. w Niemczech, Hiszpanii, we Francji i w Szwajcarii.

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze wygrał sześć imprez wielkoszlemowych i 49 rangi ATP. Zarobił ponad 20 mln euro, ale fatalnie zarządzał majątkiem i go trwonił. W czerwcu 2017 roku sąd w Londynie ogłosił go bankrutem.

RadioZET.pl/PAP/AN