Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legendarny tenisista bankrutem. Sprzedał pamiątki za 765 tysięcy euro

12.07.2019 13:08
sport

Borykający się z poważnymi problemami finansowymi były niemiecki tenisista Boris Becker, trzykrotny zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu, sprzedał na aukcji w Londynie ponad 80 pamiątek sportowych za 765 tysięcy euro - poinformowały europejskie media.

Boris Becker fot. Wojciech KUBIK/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najwięcej, bo aż 167 tys. euro, otrzymał za okazałą replikę trofeum otrzymanego za zwycięstwo w innej imprezie cyklu Wielkiego Szlema - nowojorskim US Open w 1989 roku; w finale pokonał wtedy Ivana Lendla.

51-letni Becker wystawił na sprzedaż 82 pamiątki, m.in. medale, puchary, rakiety, certyfikaty, zegarki, fotografie i buty tenisowe, z bogatej kolekcji, aby spłacić część długów. Przez dwa tygodnie uczestniczyło w aukcji 495 osób z 32 krajów.

Tenisista Boris Becker bankrutem

Szacuje się, że długi Beckera mogą sięgać nawet 50 milionów funtów, a dotyczą one rozmaitych spraw i zobowiązań m.in. w Niemczech, Hiszpanii, we Francji i w Szwajcarii.

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze wygrał sześć imprez wielkoszlemowych i 49 rangi ATP. Zarobił ponad 20 mln euro, ale fatalnie zarządzał majątkiem i go trwonił. W czerwcu 2017 roku sąd w Londynie ogłosił go bankrutem.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń