Zamknij

Zbigniew Boniek pomaga Idze Świątek. Polka ujawniła szczegóły

Maciej Walasek
17.05.2022 09:09

Zbigniew Boniek wspierał Igę Świątek z trybun w czasie WTA w Rzymie. Po zwycięstwie w turnieju 20-latka ujawniła w rozmowie z "Super Expressem", że mogła liczyć na pomoc byłego prezesa PZPN także poza kortem.

Zbigniew Boniek, Iga Świątek
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News, ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Iga Świątek zdominowała świat tenisa, wygrywając pięć turniejów z rzędu. Polka po raz pierwszy w karierze obroniła pierwszy tytuł. W czasie WTA w Rzymie w finale pokonała On Jabeur 6:2, 6:2 i zanotowała 28. zwycięstwo z rzędu.

Rywalizację z Tunezyjką śledził Zbigniew Boniek, który był obecny na trybunach. Były prezes PZPN nie raz podkreślał, że kocha tenis, dlatego tym bardziej nie mogło go zabraknąć na widowni w czasie włoskiego turnieju. Okazuje się, że to nie była jedyna pomoc dla Świątek, która mogła liczyć na jeszcze większe wsparcie. Więcej szczegółów ujawniła w rozmowie z "Super Expressem".

Boniek pomaga Świątek

"Mój sztab był z panem Bońkiem w kontakcie. Jest osobą bardzo pozytywną, wspierającą mnie. Przed turniejem w Rzymie organizował dla nas obiekty do trenowania, z których jednak nie skorzystaliśmy, bo byliśmy w akademii Rafy Nadala w Manacor. Czuję jego wsparcie. Wiem, że jest fanem tenisa" - cytuje jej słowa gazeta.

Iga Świątek po kilku dniach przerwy powróci na kort. Już 22 maja rozpocznie się drugi turniej w tym sezonie zaliczany do Wielkiego Szlema - French Open. Dwa lata temu Polka triumfowała w tej imprezie i bez wątpienia jest jedną z kandydatek do końcowego zwycięstwa.

loader

RadioZET.pl