Błyskawiczny awans Djokovicia do 3. rundy. Z Wimbledonu odpadł jeden z faworytów

29.06.2022 17:57
Novak Djokovic

Novak Djokovic bez większych problemów pokonał Thanasiego Kokkinakisa 6:1, 6:4, 6:2 i awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Niespodziewanie z londyńskiego turnieju odpadł grający z "trójką" Casper Ruud.

Kokkinakis, który w pierwszej rundzie wyeliminował Kamila Majchrzaka w kolejnej części imprezy rywalizował z Novakiem Djokoviciem. Niestety, Australijczyk nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Djokovicem, a całe spotkanie trwało nieco ponad dwie godziny.

Kolejnym rywalem Serba na Wimbledonie będzie jego rodak, rozstawiony z numerem 25. Miomir Kecmanovic.

Pewny awans Djokovicia, Ruud odpadł z Wimbledonu

Natomiast finalista ostatniego turnieju wielkoszlemowego French Open, Casper Ruud, uległ w środę w starciu z Francuzem Ugo Humbertem, który na liście ATP plasuje się dopiero na 112. pozycji.

Początek spotkania Ruuda z Humbertem został opóźniony z powodu deszczu o 90 minut, jednak Francuz i tak nie zdołał się na nie odpowiednio spakować. Na korcie pojawił się z wielką torbą, ale kiedy sędzia zarządził rozgrzewkę, zakomunikował, że... zapomniał rakiet. Kilka minut później osoba z jego sztabu przyniosła trzy sztuki.

Może z powodu tego zamieszania Humbert przegrał pierwszego seta 3:6, ale w kolejnych partiach był już lepszy, zwyciężając w nich 6:2, 7:5, 6:4.