Zamknij

Jakub Błaszczykowski i Agnieszka Radwańska stworzyli tenisową parę [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
21.05.2019 19:44
Radwańska i Błaszczykowski zagrali miksta
fot. Twitter/screen

Benefis Agnieszki Radwańskiej w Krakowie. Podczas imprezy najlepsza polska tenisistka, która tym wydarzeniem żegna się z kibicami, zagrała miksta w parze z... Jakubem Błaszczykowskim. Piłkarz Wisły Kraków obecnie przechodzi rehabilitację po operacji kości śródstopia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W benefisie Agnieszki Radwańskiej biorą udział m.in. Caroline Wozniacki, jej siostra Urszula czy Łukasz Kubot, ale nie tylko tenisiści pojawili się na tym wydarzeniu. Na kort został zaproszony m.in. Jakub Błaszczykowski, który miał okazję rozegrać kilka piłek w parze z była finalistką Wimbledonu.

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę w listopadzie ubiegłego roku z powodu problemów zdrowotnych i licznych kontuzji. Benefis jej imienia zorganizowano w rodzinnym Krakowie. Wcześniej nie obyło się bez zgrzytu, gdy rada miasta odmówiła przyznania jej tytułu Honorowego Obywatela Krakowa. - Ta decyzja mnie zabolała, było mi przykro - mówiła na konferencji prasowej.

Agnieszka Radwańska - sukcesy

Radwańska w swojej karierze wygrała 20 turniejów rangi ATP. Największe sukcesy odniosła w 2012 roku, kiedy dotarła di finału Wimbledonu, oraz w 2015 roku, gdy triumfowała w mistrzostwach WTA w Singapurze.

Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji nie znalazł się w gronie piłkarzy powołanych na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7 czerwca) i Izraelem (10 czerwca).

RadioZET.pl/KS