Zamknij

Barbora Krejcikova za burtą French Open. Obrończyni tytułu przegrała z 19-latką

Maciej Walasek
23.05.2022 17:14
Barbora Krejcikova
fot. PAP/EPA

Diane Parry sprawiła ogromną sensację na samym początku French Open. 19-latka pokonała Barborę Krejcikovą 1:6, 6:2, 6:3 i pozbawiła obrończynię tytułu szans na zdobycie triumfu po raz drugi z rzędu.

Barbora Krejcikova tuż przed Indian Wells doznała kontuzji łokcia i walczyła z czasem, aby móc wystąpić na French Open. Obrończyni tytułu paryskiego turnieju w pierwszej rundzie trafiła na Diane Parry. 19-latka postawiła się wiceliderce rankingu i pokonała Czeszkę po trzysetowym boju.

Zpoczątku wszystko szło po myśli Krejcikovej, która wyszła na prowadzenie 6:1. W drugiej partii prowadziła 2:0, ale Francuzka odmieniła losy spotkania, wygrywając sześć gemów z rzędu. Tenisistka z Czech udała się do szatni i przedłużała rozpoczęcie decydującego seta, co nie przypadło do gustu kibicom na trybunach.

Barbora Krejcikova odpadła z French Open

Ostatecznie obrończyni tytułu French Open przegrała 3:6 i pożegnała się z rywalizacją na obiektach im. Rolanda Garrosa. Wcześniej Iga Świątek pewnie awansowała do kolejnej rundy, pokonując Łesię Curenko 6:2, 6:0. W kolejnym etapie Polka zagra z Alison Riske.

Barbora Krejcikova - Diane Parry 6:1, 2:6, 3:6.

RadioZET.pl