Zamknij

Australijski minister ds. imigracji anulował wizę Novaka Djokovicia

14.01.2022 08:24
Novak Djoković
fot. PAP/EPA

Novak Djoković stracił australijską wizę. W piątek rano o decyzji poinformował minister do spraw imigracji, Alex Hawke. Wiza została anulowana na podstawie tego, że jej wcześniejsze przyznanie Serbowi nie leżało w interesie publicznym.

Novak Djoković znów znalazł się na zakręcie. Gdy wydawało się, że po długiej batalii wreszcie dostał zgodę na grę w Australian Open (został nawet rozlosowany w drabince i miał zmierzyć się z Miomirem Kecmanoviciem), znów zebrały się nad nim czarne chmury.

Przypomnijmy, że serbski tenisista nie zaszczepił się przeciwko COVID-19, a to było warunkiem przystąpienia do rywalizacji w Australian Open. Na początku stycznia pochwalił się w mediach społecznościowych, że uzyskał tzw. wyjątek medyczny i wybiera się na antypody, by bronić tytułu i powalczyć o 10. zwycięstwo w Melbourne. Na lotnisku spotkała go jednak niemiła niespodzianka, bo miejscowe władze zatrzymały go, cofnęły wizę i odesłały do hotelu dla osób ubiegających się o azyl. Lider rankingu ATP odwołał się od tej decyzji i w rezultacie sąd przyznał mu rację, dzięki czemu "Nole" mógł na miejscu rozpocząć treningi. W każdej chwili mógł jednak spodziewać się deportacji, bowiem ostateczną zgodę musiał wyrazić minister ds. imigracji Alex Hawke. Ten jednak postąpił inaczej.

Czy Novak Djoković zagra w Australian Open 2022?

Co to oznacza? Na ten moment wszystko wskazuje, że Serb nie zagra w turnieju, ale w ostatnich dniach w jego sprawie mieliśmy tyle zwrotów akcji, że na ostateczną decyzję przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.

Turniej Australian Open 2022 rozpocznie się już w poniedziałek, 17 stycznia.

RadioZET.pl