Australian Open: Świątek i Kubot przegrali w 2. rundzie miksta

16.02.2021 09:38
Iga Świątek

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w 2. rundzie miksta Australian Open i pożegnali się z turniejem. Polska para nie sprostała Amerykance Hayley Carter i Belgowi Sanderowi Gillowi, przegrywając 4:6, 1:6.

• Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w 2. rundzie miksta Australian Open 2021
  • Pogromcami polskiej pary okazali się Amerykanka Hayley Carter i Belg Sander Gille
  • W zeszłym roku Polacy dotarli do ćwierćfinału, tym razem zatrzymali się rundę wczesniej

Iga Świątek i Łukasz Kubot stali przed ostatnią szansą na zdobycie w tym roku w Melbourne jakiegokolwiek trofeum. Oboje odpadli wcześniej swoich koronnych konkurencjach. Świątek w 4. rundzie singla przegrała z Simoną Halep, Kubot natomiast w parze z Wesleyem Koolhofem w drugiej rundzie debla nie sprostał Australijczykom Matthew Ebdenowi i Johnowi-Patrickowi Smithowi.

Rywalem polskiej pary byli: notowana na dopiero 705. w rankingu WTA Hayler Carter i 39. w rankingu deblistów Sander Gille. Amerykanka i Belg sprawili ogromną sensację już w poprzedniej rundzie, eliminując rozstawionych z "jedynką" Barborę Strycovą i Nikolę Mektica.

Mecz Światek i Kubota w 3. rundzie miksta Australian Open

Mecz Świątek i Kubota z Carter i Gillem rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Amerykanki i Belga. Najpierw wygrali swoje podanie, a potem przełamali Polaków. Nasi zawodnicy szybko odrobili jednak straty i doprowadzili do remisu 2:2. Niestety kolejne przełamanie padło łupem rywali. To wystarczyło im do wygrania seta, później bowiem rywalizacja toczyła się gem za gem.

Drugi set to już totalna dominacja Carter i Gille'a. Dwa przełamania i trzy wygrane gemy przy własnym podaniu dały im pewne prowadzenie 5:0. Później Świątek i Kubot wygrali jeszcze swoje podanie, ale więcej nie mogli zrobić. Siódmy gem padł łupem rywali, którzy w konsekwencji wygrali seta i cały mecz.