Zamknij

Australian Open: Mecze Magdy Linette i Huberta Hurkacza przełożone

20.01.2020 09:51

Mecze Magdy Linette i Huberta Hurkacza w 1. rundzie Australian Open przełożono z powodu deszczu na wtorek. Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Melbourne odwołali wszystkie z zaplanowanych jeszcze na poniedziałek spotkań na niezadaszonych kortach.

Australian Open 2020
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

loader

Intensywne opady sprawiły, że już od ponad czterech godzin toczą się jedynie pojedynki na trzech zadaszonych obiektach kompleksu Melbourne Park.

Australian Open: Kiedy mecz Hurkacz - Novak?

Co jakiś czas podawano komunikaty o przesuwaniu możliwie najwcześniejszej pory wznowienia gry na pozostałych. Potem zaczęto dokonywać zmian w poniedziałkowym planie gry. Najpierw odwołano większą część spotkań, w tym Hurkacza z austriackim kwalifikantem Dennisem Novakiem. Chwilę później zaś poinformowano, że wszystkie mecze na odkrytych arenach zostały przełożone, a więc także Linette z Holenderką Arantxą Rus. Rywalizację zawieszono z powodu deszczu tuż przed tym, jak zawodniczki te miały wyjść na kort.

Nie podano jeszcze zaktualizowanego planu gry na wtorek. Tego dnia, zgodnie z pierwotnym programem, udział w turnieju rozpocząć powinna trzecia z polskich singlistów Iga Świątek.

RadioZET.pl/PAP/AN