Nie będzie meczu Linette ze Świątek na Australian Open. Kasatkina pokonała Polkę

20.01.2022 07:51

Iga Świątek w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. W czwartek w nocy Polka pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:2, 6:2. Rywalką Igi w trzeciej rundzie nie będzie Magda Linette -  29-latka odpadła bowiem po dwusetowym meczu z Darią Kasatkiną.

Tennis Australian Open 2022

Kamil Majchrzak i Magda Linnete zakończyli udział w Australian Open na drugiej rundzie. Polski tenisista przegrał w Melbourne z rozstawionym z numerem 32. reprezentantem gospodarzy Aleksem de Minaurem 4:6, 4:6, 2:6.

Magda Linette, któa wróciła do Australian Open po rocznej przerwie przegrała z Darią Kasatkiną w dwóch setach (6:2, 6:3). W 3. rundzie AO nie dojdzie więc do meczu dwóch Polek i to Rozstawiona z numerem 25. rosyjska tenisistka w kolejnej fazie rywalizacji zmierzy się z Igą Świątek (7.)

Iga Świątek rozprawiłą się z Peterson. Polka w trzeciej rundzie

Iga rozprawiła się z Peterson w dwóch setach. W pierwszym przełamała rywalkę i doprowadziła do stanu 4:0. Szwedka zaczęła odrabiać straty, ale nie wystarczyło to do wygrania seta, który padł łupem Igi (6:2).

Drugi set także był zdominowany przez Polkę (6:2). Spotkanie Igi trwało łącznie 77 minut. "Takie mecze dodają pewności siebie. W Wielkim Szlemie nie ma łatwych spotkań, dlatego zależało mi, aby zacząć turniej w dobrym stylu. Mój procent pierwszego podania mógłby być lepszy, ale ostatecznie w kluczowych momentach serwis mnie nie zawodzi" - powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

Iga zmierzyła się z Peterson po raz drugi. Poprzednio pokonała ją w drugiej rundzie ubiegłorocznego French Open 6:1, 6:1. Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona numerem 25 Rosjanka Daria Kasatkina.