Australian Open: Djokovic pokonał Zvereva i awansował do półfinału

16.02.2021 14:55
Novak Djoković

Novak Djokovic pokonał Alexandra Zvereva i awansował do półfinału Australian Open 2021. Serbski tenisista do zwycięstwa potrzebował czterech setów - wygrał 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6(6).

• Novak Djokovic awansował do półfinału Australian Open 2021
  • W ćwierćfinale Serb pokonał Niemca Alexandra Zvereva 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6(6)
  • W półfinale Australian Open 2021 Djokovic zagra z Aslanem Karatsevem z Rosji

Djokovic przystępował do tego meczu w roli faworyta, ale pod znakiem zapytania stał jego stan zdrowotny. Serb zmaga się z problemami mięśniowymi, ale najwyraźniej nie przeszkadza mu to w skutecznej grze.

Pierwszy set rywalizacji Djokovic - Zverev był dość wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, którego wygrał Niemiec. Drugiego to Serb zapisał na swoim koncie, zwyciężając 6:2.

Novak Djokovic awansował do półfinału Australian Open 2021

Niecodzienny przebieg miała trzecia partia, w której Zverev przełamał rywala i prowadził już 3:1. Djokovic szybko jednak odrobił straty, a potem jeszcze raz przełamał Niemca i w konsekwencji wygrał seta 6:4.

Podobnie było w partii czwartej. Zverev wyszedł na prowadzenie 3:0, ale znów nie potrafił go utrzymać. "Nole" doprowadził do remisu, a w tie-breaku wygrał do 6.

Tym samym Djokovic awansował do półfinału Australian Open i zachował szanse na obronę tytułu. W walce o finał zmierzy się z rewelacją tegorocznego turnieju - Aslanem Karatsevem z Rosji.