Zamknij

Australian Open: Azarenka również nie zagra. Tenisistka walczy o syna

Krzysztof Sobczak
08.01.2018 08:22
Wiktoria Azarenka
fot. EastNews

Po broniącej tytułu Amerykance Serenie Williams także Wiktoria Azarenka wycofała się z rozpoczynającego się 15 stycznia wielkoszlemowego Australian Open. Białoruska tenisistka zwyciężyła w turnieju w Melbourne w 2012 i 2013 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W grudniu organizatorzy przyznali Azarence "dziką kartę". Po jej rezygnacji z gry prawo występu w zawodach otrzymała Ajla Tomljanović.

Zobacz także

Białorusinka ogłosiła, że nie przyleci na antypody. Zawodniczka walczy o prawo do opieki nad swym synem Leo. Jest w konflikcie z byłym partnerem Billym McKeague'em.

Azarenka nieco ponad rok temu została matką, a w czerwcu wróciła do rywalizacji. W pierwszych turniejach po wznowieniu kariery towarzyszył jej Leo (ur. 19 grudnia 2016). Później rozstała się z McKeague'em i od tego czasu walczą w sądzie o prawo do opieki nad dzieckiem. Ojciec chłopca nie zgodził się, by w tym czasie opuścił on Kalifornię. Tenisistka nie chciała rozstawać się z synkiem i dlatego od lipca nie wystąpiła już w żadnym spotkaniu, rezygnując m.in. z udziału w kilku imprezach, m.in. US Open i teraz Australian Open.

Pierwotnie miała wrócić na początku roku podczas ASB Classic w Auckland, ale z tej imprezy także się wycofała.

Kilka dni temu z występu w Melbourne zrezygnowała również broniąca tytułu Serena Williams. Amerykanka, która we wrześniu urodziła dziecko, uznała, że nie jest jeszcze w pełni gotowa, by wrócić do rywalizacji.

RadioZET.pl/PAP/KS