Zamknij

Ile polscy tenisiści zarobili za występ w Australian Open? [ZAROBKI]

17.02.2021 14:13
Iga Świątek
fot. DAVID GRAY/AFP/East News

Iga Świątek zarobiła blisko milion złotych za awans do czwartej rundy singla i drugiej rundy miksta podczas rozgrywanego w Melbourne Australian Open 2021. Znacznie mniej zainkasowali Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Łukasz Kubot.

  • Iga Świątek na występie w Australian Open 2021 wzbogaciła się o blisko milion złotych
  • Mniejszymi wypłatami mogą pochwalić się Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Łukasz Kubot
  • Sprawdź, ile polscy tenisiści zarobili w Melbourne

Iga Świątek przystąpiła do Australian Open 2021 w glorii mistrzyni French Open 2020. 19-latka z Raszyna błyskawicznie awansowała do czwartej rundy, eliminując kolejno Holenderkę Aranxtę Rus, Włoszkę Camilę Giorgi i Francuzkę Fionę Ferro. Zatrzymała się na kolejnej przeszkodzie - Simonie Halep, która zrewanżowała się Polce za porażkę na kortach im. Rolanda Garrosa.

Notowana obecnie na 17. pozycji rankingu WTA Świątek w parze z Łukaszem Kubotem wystąpiła również w grze mieszanej, ale tam udało się wygrać tylko jedno spotkanie. W międzyczasie Iga ogłosiła, że podpisała prestiżowy kontrakt sponsorski z firmą Rolex.

Świątek, Hurkacz, Majchrzak, Kubot - ile zarobili w AO 2021?

Wartość umowy objęta jest klauzulą poufności. Wiadomo natomiast, ile Polka zarobiła na korcie w Melbourne. Jej konto zwiększyło się blisko milion złotych - 932 tys. zł. To mniej więcej 1/7 kwoty, jaką otrzymała za zwycięstwo we French Open.

Znacznie mniej zainkasowali nasi singliście, ale zarówno Hubert Hurkacz, który był rozstawiony z numerem "26" i grał także w deblu, jak i Kamil Majchrzak odpadli w pierwszej rundzie. Ten pierwszy zarobił 328 tys. zł, a drugi 286 tys. zł.

Łukasz Kubot w deblu i mikście awansował do drugiej rundy, a mimo to zarobił najmniej z biało-czerwonych. Jego konto zasiliła kwota rzędu 110 tys. zł.

Całkowita pula nagród w Australian Open 2021 wynosi 71,5 miliona dolarów.

RadioZET.pl/sport.pl