Australian Open: Pięciosetowe przeprawy Djokovica i Thiema

12.02.2021 15:20
Novak Djokovic

Novak Djoković i Dominic Thiem awansowali do 4. rundy Australian Open. Obaj mają jednak za sobą bardzo trudne, pięciosetowe boje w meczach poprzedniej fazy.

Djoković pokonał Taylora Fritza z USA 7:6(1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2. Serb zgodnie z planem wygrał dwa pierwsze sety, ale potem niespodziewanie dał rywalowi doprowadzić do remisu. W decydującej partii pokazał jednak swoją wyższość i wygrał 6:2.

Równie trudną przeprawę miał Dominic Thiem. Austriak rywalizował z Nickiem Kyrgiosem. Thiem przegrał dwa pierwsze sety do 4. Kolejne trzy padły jednak jego łupem - triumfował kolejno do 3 i dwa razy do 4.

Australian Open. Z kim zagrają Djokovic i Thiem w 4. rundzie?

W 4. rundzie Australian Open rywalem Djokovica będzie Kanadyjczyk Milos Raonic. Thiem zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

W rywalizacji pań do 4. rundy Australian Open dotarła Iga Świątek. O ćwierćfinal Polka zagra z Simoną Halep.