Zamknij

Drabinka Igi Świątek w Australian Open. Na drodze m.in. Serena Williams

12.02.2021 15:05
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek ma przed sobą bardzo trudną drabinkę w drodze do finału Australian Open 2021. Na kogo może trafić reprezentantka Polski? W perspektywie ma mecze z takimi zawodniczkami jak Simona Halep, Serena Williams czy Naomi Osaka.

  • Iga Świątek w 4. rundzie Australian Open zagra z Simoną Halep
  • Jeśli awansuje, w ćwierćfinale jej rywalką może być Serena Williams
  • Drabinka Australian Open 2021 w półfinale wskazuje na potencjalny mecz Świątek z Osaką

Świątek już w 4. rundzie Australian Open 2021 zagra z Simoną Halep. Rumunka to druga zawodniczka rankingu WTA i zeszłoroczna półfinalistka turnieju w Melbourne. Jeśli Polka wygra, w ćwierćfinale zagra z kim z dwójki Aryna Sabalenka - Serena Williams.

Co ciekawe, na podstawie rozstawienia w turnieju, za faworytkę w tym pojedynku uznać należy Białorusinkę, która gra z numerem siódmym. Amerykanka to dopiero turniejowa dziesiątka. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie bardziej medialne i prestiżowe byłoby starcie Polki z Sereną.

Gdyby Iga Świątek pokonała Simonę Halep, a następnie ograła Sabalenkę lub Williams, zmierzyłaby się z kolejną bardzo trudną rywalką. Jeśli swoje mecze 1/8 i 1/4 finału wygra Naomi Osaka, to właśnie ona stać będzie na drodze Polki do finału.

Australian Open 2021. Na kogo może trafić Iga Świątek?

Zanim jednak dojdzie do potencjalnych meczów Świątek z Williams czy Osaką, Polka musi pokonać Simonę Halep w 4. rundzie. To będzie niezwykle trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Obie panie ostatni raz grały ze sobą w ubiegłorocznym Roland Garros. Wtedy górą była Świątek, która potem triumfowała w całej imprezie.

Mecz Świątek - Halep na żywo w niedzielę. Początek około godziny 9.00 czasu polskiego.