Australian Open: Nadal pokonał rewelacyjnego Greka i awansował do finału

Andreas Nicolaides
24.01.2019 11:37
Rafael Nadal

Rafael Nadal pokonał Stefanosa Tsitsipasa 6:2, 6:4, 6:0 i awansował do finału Australian Open. W nim zmierzy się ze zwycięzcą meczu Novak Djokovic - Lucas Pouille.

Nadal był wyraźnym faworytem tego meczu. W trzech setach pozwolił rywalowi na wygranie zaledwie sześciu gemów.

Australian Open 2019: Życiowy sukces Tsitsipasa

Już w pierwszym secie dwukrotnie przełamał rywala. Drugi był dużo bardziej wyrównany. Do stanu 4:4 zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania. Wtedy Tsitsipas "stracił" serwis, a potem przegrał gema przy podaniu rywala.

Trzeci set to prawdziwy popis gry Nadala i widoczne zrezygnowanie w poczynaniach Tsitsipasa. Grek przegrał wszystkie trzy gemy serwisowe i w efekcie całego seta do zera.

Mimo tego Tsitsipas i tak może być zadowolony ze swojego występu w Australian Open. Po drodze zanotował zwycięstwo z wielkim Rogerem Federerem, a osiągnięty półfinał Australian Open to jego największy wielkoszlemowy wynik w karierze.

Australian Open 2019: Nadal - Djokovic w finale?

Nadal w niedzielnym finale zagra ze zwycięzcą drugiego półfinału Novak Djokovic - Lucas Pouille. To spotkanie zaplanowano na piątek.