Australian Open: Iga Świątek awansowała do drugiej rundy

Andreas Nicolaides
15.01.2019 10:05
Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy Australian Open 2019. 17-letnia Polka wygrała we wtorek z z Aną Bogdan 6:3, 3:6, 6:4. Dla Świątek był to debiut w turnieju Wielkiego Szlema.

Mecz zaczął się znakomicie dla Świątek, która pierwszego seta wygrała do trzech. Równą walkę prowadziła też w drugim, ale przy stanie 3:2 dla rywalki dała się przełamać. Bogdan wygrała seta i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej partii Polka straciła serwis przy stanie 2:2. Chwilę później poprosiła o pomoc medyczną. Po powrocie na kort przegrała gema przy serwisie rywalki, a potem wygrała swoje podanie. Przy stanie 3:4 dla Bogdan nasza reprezentantka zdołała przełamać Rumunkę i wyrównać stan seta.

Następnie Świątek wygrała swojego gema serwisowego, a w kolejnym przełamała rywalkę. Tym samym awansowała do drugiej rundy Australian Open 2019.