Andy Murray przeszedł kolejną operację biodra [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
29.01.2019 11:00
Andy Murray
fot. PAP/EPA

Andy Murray przeszedł w Londynie kolejną operację biodra. Byłemu liderowi światowego rankingu i zdobywcy trzech tytułów wielkoszlemowych, który od dłuższego czasu zmagał się z bólem, wszczepiono do stawu metalowy element.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Przeszedłem wczoraj rano w Londynie operację biodra... Czuję się teraz trochę obolały i posiniaczony, ale mam nadzieję, że to już koniec mojego bólu. Teraz mam metalowe biodro - napisał na Instagramie Murray w opisie do zamieszczonych tam dwóch zdjęć. Na jednym leży w szpitalnym łóżku, a na drugim widać prześwietlenie jego biodra z widocznym metalowym elementem.

31-letni Szkot pierwszy zabieg biodra przeszedł rok temu. Do rywalizacji wrócił w czerwcu. Wystąpił potem tylko w czterech imprezach, a sezon zakończył już we wrześniu, chcąc skupić się na przygotowaniach do kolejnego. Obecny, w którym korzysta z tzw. zamrożonego rankingu, rozpoczął startem w Brisbane, gdzie odpadł w drugiej rundzie.

Tuż przed rozpoczęciem wielkoszlemowego Australian Open zwołał konferencję, na której poinformował, że będzie to jego ostatni start w tym turnieju. Nie wykluczył wówczas, że może być to również jego ostatni start w karierze, choć chciałby, aby tym był lipcowy Wimbledon. W Melbourne przegrał mecz otwarcia i pożegnał się z australijską publicznością, a jednocześnie dał jej nadzieję, że być może jeszcze zmieni zdanie.

Andy Murray kończy karierę! Na konferencji nie mógł powstrzymać łez [WIDEO]

- To było niewiarygodne. Grałem tu przez tyle lat. Jeśli to był mój ostatni mecz, to był to wspaniały sposób na zakończenie. Dałem z siebie naprawdę wszystko. Może zobaczymy się ponownie. Spróbuję wszystkiego, co możliwe - zadeklarował wówczas.

Murray ma w dorobku trzy tytuły wielkoszlemowe - w 2013 i 2016 roku triumfował w Wimbledonie, a siedem lat temu zwyciężył w US Open.

RadioZET.pl/PAP/AN