Zamknij

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Dzień wcześniej widział się ze Świątek

24.10.2020 09:09
Andrzej Duda i Iga Świątek
fot. PAP

Andrzej Duda uzyskał pozytywny test na obecność koronawirusa - poinformował w sobotę rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. Dzień wcześniej głowa państwa odznaczała zwyciężczynię French Open Igę Świątek.

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem - poinformował w sobotni poranek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- Zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - przekazano w komunikacie.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Widział się z m.in. Igą Świątek

Iga Świątek spotkała się z Nadalem: "Marzenia się spełniają" [ZDJĘCIE]

Dzień wcześniej prezydent RP działał według normalnego harmonogramu, gdzie wśród spotkań, głowa państwa widziała się m.in. z Igą Świątek. Triumfatorka wielkoszlemowego French Open została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju. Mimo że wszyscy byli w maseczkach i mieli założone rękawiczki, odległość między tenisistką a prezydentem była niewielka. Doszło także do uścisku dłoni.

Iga Świątek zdradziła, na co przeznaczy pieniądze z French Open

Czy Iga Świątek została zarażona koronawirusem? Na ten moment nikt nie może czuć się bezpiecznie w społeczeństwie. Jedno jest pewne: 19-latkę czeka kwarantanna, podczas której musi bacznie obserwować swój stan zdrowia.

RadioZET.pl/