Andriej Rublow rywalem Hurberta Hurkacza w półfinale turnieju w Miami

02.04.2021 09:31
Andriej Rublow

Andriej Rublow będzie rywalem Hurberta Hurkacza w półfinale turnieju w Miami. Rosjanin w swoim ćwierćfinale okazał się lepszy od Amerykanina Sebastiana Kordy 7:5, 7:6 (9-7).

• Andriej Rublow pokonał Amerykanina Sebastiana Kordę 7:5, 7:6 (9-7) i zagra w półfinale turnieju w Miami
  • Rosyjski tenisista w walce o finał zmierzy się z Hubertem Hurkaczem
  • Mecz Rublow - Hurkacz odbędzie się w nocy z piątku na sobotę

Andriej Rublow jest jedną z rewelacji światowego tenisa w ostatnich miesiącach. W poprzednim sezonie wygrał aż pięć imprez ATP, w tym roku zachwycił w Australian Open, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Tam przegrał ze swoim rodakiem, Daniiłem Miedwiediewem 5:7, 3:6, 2:6.

W nocy z czwartku na piątek Rublow stoczył zacięty mecz z Amerykaninem Sebastianem Kordą. Zwyciężył jednak w dwóch setach. Teraz zmierzy się z Hurkaczem. Ostatni raz obaj panowie grali ze sobą w Rzymie ubiegłego roku. Wtedy w trzech setach górą był Polak.

Hurkacz - Rublow w półfinale turnieju w Miami

Reprezentant biało-czerwonych w swoim spotkaniu 1/4 finału turnieju w Miami pokonał jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa, Stefanosa Tsitsipasa. Hurkacz w pierwszym secie dwukrotnie dał się przełamać i przegrał 2:6, ale w kolejnych dwóch pokazał się z dużo lepszej strony i wygrał kolejno 6:3, 6:4.

Mecz Rublow - Hurkacz odbędzie się w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.