Zamknij

Polska tenisistka przyłapana na dopingu. Grozi jej dyskwalifikacja

16.12.2020 11:10

Anastazja Szoszyna, aktualna deblowa mistrzyni Polski, została przyłapana na stosowaniu dopingu. 22-letniej tenisistce pochodzącej z Ukrainy grozi dyskwalifikacja.

Anastazja Szoszyna przyłapana na dopingu
fot. nastka_shoshyna/Instagram
  • Anastazja Szoszyna została oskarżona o złamanie przepisów antydopingowych
  • Pochodzącej z Ukrainy polskiej tenisistce grozi dyskwalifikacja
  • Szoszyna jest aktualną mistrzynią Polski w deblu i półfinalistą krajowego czempionatu w singlu

Anastazja Szoszyna, która w czerwcu odebrała polskie obywatelstwo i uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji biało-czerwonych w Zielonej Górze, próbkę do badań oddała 26 października w trakcie turnieju ITF w Stambule. W jej organizmie stwierdzono obecność niedozwolonej substancji - stanozololu. To steryd anaboliczny wpływający na przyrost masy mięśniowej i siły.

22-letnia tenisistka 30 listopada została oskarżona o złamanie przepisów antydopingowych i zawieszona z dniem 12 grudnia. Szoszynie przysługuje prawo do odwołania, ale na razie nie skorzystała z tej możliwości. Jeśli tego nie zrobi, a jej wina zostanie udowodniona, to będzie groziła jej dyskwalifikacja.

Anastazja Szoszyna na dopingu

Anastazja Szoszyna pochodzi z Ukrainy, ale od lat mieszka i trenuje w Polsce. Niedawno w parze z Paulą Kanią-Choduń sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju w grze podwójnej i dotarła do półfinału singla MP w Bytomiu. Była gwiazdą cyklu Lotos PZT Polish Tour.

22-latka zajmuj obecnie 445. miejsce w rankingu WTA. Wygrała pięć turniejów rangi ITF w singlu i dziesięć w deblu.

RadioZET.pl/ITF