Poważne kłopoty znanej tenisistki. Grozi jej dyskwalifikacja

Krzysztof Sobczak
25.01.2018 10:12
Alize Cornet
fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Francuska tenisistka Alize Cornet trzy razy nie stawiła się na kontrolę antydopingową, co według obowiązujących przepisów oznacza, że złamała regulamin i może zostać uznana za dopingowiczkę. Grozi jej dyskwalifikacja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z komunikatu Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) wynika, że w sezonie 2017 Cornet trzykrotnie nie poddała się niezapowiedzianej kontroli. W związku z tym 11 stycznia postawiono jej zarzut złamania przepisów Tenisowego Programu Antydopingowego (TADP).

Zobacz także

Francuzka nie przyznaje się jednak do stawianych zarzutów i w opublikowanym oświadczeniu przekonuje, że jest w stanie udowodnić swoją niewinność. Zastrzegła jednak, że już raz się tłumaczyła władzom tenisa, a te nie uznały jej racji. Jeśli Cornet nie przekona federacji, najpewniej zostanie zdyskwalifikowana.

Na razie jedyną konsekwencją jest wykluczenie jej z reprezentacji Francji. 22-latka nie wystąpi w meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji przeciwko Belgii (10-11 lutego). Zamierza jednak brać udział w turniejach - w Australian Open odpadła w trzeciej rundzie.

Obecnie Alize Cornet zajmuje 42. miejsce rankingu WTA i jest trzecią po Caroline Garcii (8.) i Kristinie Mladenović (11.) najwyżej sklasyfikowaną Francuzką.

RadioZET.pl/ITF/KS