Venus Williams lepsza od Polki w mikście. Alicja Rosolska odpadła w 1. rundzie

02.07.2022 10:29
 Alicja Rosolska odpadła w 1. rundzie miksta. Venus Williams pokonała Polkę

Alicja Rosolska odpadła w pierwszej rundzie miksta na Wimbledonie. Polka, która występowała w parze Nowozelandczykiem Michaelem Venusem, uległa Venus Williams i Jamiemu Murrayowi 3:6, 7:6 (7-3), 3:6.

Alicja Rosolska zaczynała rywalizację w mikście od piątkowego meczu ze słynną Amerykanką. Polka razem z Michaelem Venusem wyrwała Venus Williams jeden set, wygrany po tie-breaku (7:6). W pozostałych dwóch Venus i Jamie Murray przełamywali polsko-nowozelandzki duet, wygrywając sety „do trzech”.

W sobotę Alicja Rosolska zagra w deblu z Erin Routliffe. Rywalkami polsko-nowozelandzkiego duetu będzie Sabrina Santamaria i Catherine Harrison.

Wimbledon. Kubot i Walków odpadli, Fręch i Haddad Maia grają dalej

W piątek na Wimbledonie grał także Łukasz Kubot i Szymon Walków, którzy przegrali w 2. rundzie debla w Wimbledonie z rozstawionymi z numerem szóstym Chorwatem Ivan Dodigiem i Amerykaninem Austinem Krajickiem 6:7 (6-8), 3:6, 2:6.

Wcześniej w piątek Magdalena Fręch i Brazylijka Beatriz Haddad Maia awansowały do 1/8 finału debla. Pokonały Słowaczkę Viktorię Kuzmovą i Holenderkę Arantxę Rus 6:4, 5:7, 6:3. Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem 10. Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez. Natomiast Kamil Majchrzak i Jan Zieliński w pierwszej rundzie gry podwójnej pokonali Serbów Laslo Djere i Dusana Lajovica 5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4. W drugiej ich przeciwnikami będą Amerykanie Denis Kudla i Jack Sock.

W sobotę na Wimbledonie czeka nas mecz Igi Świątek (ok. godz. 16), Magdaleny Fręch (ok. godziny 16), a także debla Rosolska/Routliffe - Harrison/Santamaria (ok. godz. 14).