Zamknij

Alicja Rosolska i Łukasz Kubot w drugiej rundzie French Open

25.05.2022 13:41

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe oraz Łukasz Kubot i Francuz Edouard Roger-Vasselin awansowali do drugiej rundy gry podwójnej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym French Open w Paryżu. Odpadły natomiast Katarzyna Piter i Hiszpanka Nuria Parrizas-Diaz.

Łukasz Kubot
fot. Wojciech KUBIK/East News

Rosolska i Routliffe wygrały z rozstawionymi z numerem 16 Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez 6:2, 7:5. Ich kolejnymi rywalkami będą albo Rosjanka Warwara Graczewa i Gruzinka Oksana Kałasznikowa, albo Amerykanka Kaitlyn Christian i Białorusinka Lidia Morozowa.

Polka nigdy w stolicy Francji nie przebrnęła trzeciej rundy.

French Open: Łukasz Kubot także w drugiej rundzie

Kubot i Roger-Vasselin pokonali Amerykanina Denisa Kudlę i Fina Emila Ruusuvuoriego 6:4, 6:2. W drugiej rundzie zmierzą się z Brazylijczykiem Rafaelem Matosem i Hiszpanem Davidem Vegą Hernandezem.

Kubot w grze podwójnej na kortach imienia Rolanda Garrosa najlepszy wynik zanotował w 2016 roku, kiedy dotarł do półfinału.

W środę zaprezentują się jeszcze Katarzyna Kawa i Słowaczka Tereza Mihalikova oraz Kamil Majchrzak i Amerykanin Nathaniel Lammons, a prawdopodobnie w czwartek ubiegłoroczne półfinalistki, rozstawione z numerem 15 Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera.

RadioZET.pl/PAP/AN