Agnieszka Radwańska znów z zagraniem miesiąca w plebiscycie WTA [WIDEO]

03.02.2017 18:37

Akcja Agnieszki Radwańskiej ze styczniowego meczu z Amerykanką Christiną McHale w turnieju w Sydney została wybrana przez internautów zagraniem miesiąca w plebiscycie organizacji WTA. Polska tenisistka często doceniania jest w ten sposób.

Agnieszka Radwańska fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wyróżnione zagranie miało miejsce w końcówce pierwszego seta. Radwańska podczas długiej wymiany w swoim stylu popisała się kilka efektownymi zagraniami w obronie, po czym zakończyła akcję popisowym forhendem, biegnąc z jednej strony kortu na drugą.

Całe spotkanie Polka wygrała 7:6 (7-1), 6:1. Zatrzymała się na finale, w którym musiała uznać wyższość Brytyjki Johanny Konty 4:6, 2:6.

Nazywana przez organizację WTA "królową efektownych zagrań" krakowianka, która w marcu skończy 28 lat, internauci oddali 76 procent głosów. Na drugą Niemkę Julię Goerges wskazało 11 procent biorących udział w plebiscycie.

Radwańska przeważnie kilka razy w roku jest doceniania w ten sposób przez fanów tenisa. W poprzednim sezonie zdarzyło się to cztery razy. W czterech ostatnich edycjach wygrała też głosowanie na "zagranie roku".

RadioZET.pl/PAP/an/krys/AN

Oceń