Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery!

Krzysztof Sobczak
14.11.2018 16:20
Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery
fot. AFP/EAST NEWS

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska z powodu problemów zdrowotnych ogłosiła zakończenie kariery. "W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem" - napisała 29-latka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od kilkunastu miesięcy Radwańska nie prezentowała się tak, jak jeszcze trzy lata temu, kiedy triumfowała w mistrzostwach WTA. Wpływ na jej decyzję miały przedłużające się urazy oraz nadmierne eksploatowanie organizmu przez cała karierę.

Zobacz także

Agnieszka Radwańska kończy karierę - oświadczenie

"Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji" - napisała Radwańska w oświadczeniu.

"Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie" - dodała.

"Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości" - podkreśliła i podziękowała za wsparcie kibicom, sponsorom oraz sztabowi trenerskiemu z Tomaszem Wiktorowskim i mężem Dawidem Celtem na czele.

Agnieszka Radwańska - sukcesy

W przeszłości Agnieszka Radwańska zajmowała 2. miejsce w rankingu WTA. W 2012 roku dotarła do finału Wimbledonu, ale nigdy nie udało jej się wygrać turnieju wielkoszlemowego. Na swoim koncie ma 20 tytułów, w tym mistrzostwo WTA z 2015 roku. 

RadioZET.pl/KS