Co za zaskoczenie! Radwańska lepsza od Świątek w meczu dla Ukrainy

23.07.2022 14:59
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek 6:4 w meczu charytatywnym turnieju "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy". Wcześniej liderka światowego rankingu wraz z Martynem Pawelskim pokonała Radwańską i ukraińskiego tenisistę Serhija Stachowskiego w mikście.

W sobotę w krakowskiej Tauron Arenie odbyło się charytatywne wydarzenie "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", którego punktem kulminacyjnym był tenisowy mecz liderki rankingu z byłą znakomitą zawodniczką Agnieszką Radwańską. Dochód został przekazany na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Świątek i Radwańska, przygotowując się do krakowskiej imprezy, odbyły wspólny trening. Obydwie zawodniczki łączy osoba Tomasza Wiktorowskiego, który przez wiele lat pracował z Radwańską, a teraz jest szkoleniowcem Świątek.

Świątek i Pawelski lepsi od Radwańskiej i Stachowskiego

Impreza w Krakowie rozpoczęła się o godz. 12:00 od meczu miksta, w którym ukraiński tenisista Serhij Stachowski i Radwańska zmierzyli się ze Świątek i doskonale rokującym polskim juniorem Martynem Pawelskim.

Pierwszy set meczu został rozegrany na klasycznych zasadach, do sześciu wygranych gemów i 6:4 zwyciężyła go młodsza z par, a więc Świątek i Pawelski. Drugi set rozegrano na zasadach super tie-breaka, a więc do 10 wygranych punktów i tam już 10-9 triumfowali Radwańska i Stachowski. O zwycięzcy spotkania zadecydował tzw. złoty punkt, który ostatecznie wygrali raz jeszcze Iga i Martyn.

Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek

Singlowy mecz pomiędzy Świątek a Radwańską był niezwykle wyrównany aż do ósmego gema. Wówczas przy stanie 3:4 serwowała Iga, ale została przełamana przez swoją rywalkę. Z wyniku 3:5 udało się 21-latce jeszcze przełamać powrotnie Agnieszkę i wrócić na 4:5, ale kolejny gem ponownie padł łupem 33-latki z Krakowa. Ostatecznie Radwańska zwyciężyła więc ze Świątek 6:4.

Po zakończeniu spotkania liderka światowego rankingu poinformowała, że dzięki turniejowi udało się już zebrać na rzecz młodzieży z Ukrainy ponad dwa miliony złotych.