Zamknij

Agnieszka Radwańska ambasadorką WTA Finals w Shenzhen

27.09.2019 12:38
Agnieszka Radwańska ambasadorką WTA Finals
fot. Shutterstock

Agnieszka Radwańska została ambasadorką WTA Finals, który odbędzie się w dniach 27 października - 3 listopada w chińskim Shenzhen. Polka triumfowała w mistrzostwach WTA w 2015 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Dla Radwańskiej nie będzie to jednak w pełni sentymentalny powrót. Co prawda rok temu zakończyła karierę i nie miała zbyt wielu okazji, by spotkać się z niedawnymi koleżankami z kortu, ale Polka po swój największy tytuł w tourze sięgnęła w Singapurze. W tym roku WTA Finals po raz pierwszy odbędzie się w Shenzhen.

- Mistrzostwa WTA zawsze będą dla mnie wyjątkowe, bo właśnie wtedy zdobyłam największy tytuł w karierze. Tenis jest moją pasją i bardzo się cieszę, że będę mogła pomóc jako ambasadorka podczas pierwszej edycji Shisheido WTA Finals Shenzhen. Zawsze dobrze prezentowałam się w Chinach, a chińscy kibice byli jednym z najmocniej mnie wspierających w trakcie mojej kariery - przyznała krakowianka cytowana przez oficjalną stronę WTA.

- Aga zawsze była popularna w Chinach, więc bardzo się cieszę, że ponownie możemy ją powitać w rodzinie WTA. Myślę, że fani będą zachwyceni, że będą mieli okazję spotkać byłą mistrzynię tej imprezy - ocenił Fabrice Chouquet, dyrektor turnieju.

WTA Finals w Shenzhen: Radwańska dołączyła do Hingis

Agnieszka Radwańska jest drugą z ogłoszonych ambasadorek mistrzostw WTA. Wcześniej tę rolę przyjęła Martina Hingis. Pewne występu w Shenzhen są już Ashleigh Barty i Karolina Pliskova.

RadioZET.pl/tenisklub.pl/WTA/KS