Agnieszka Radwańska dla Radia ZET: Polskich kibiców słyszę, nawet jak gram na końcu świata [WIDEO]

Andreas Nicolaides
05.04.2018 22:22
Agnieszka Radwańska
fot. RadioZET.pl

- Na turniejach mogę usłyszeć wiele polskich głosów na trybunach, nawet jak gram na końcu świata - powiedziała Agnieszka Radwańska w rozmowie z Radiem ZET. Opowiedziała też o tym, jak spędza wolny czas, czy modne buty i strój dają jej komfort na korcie, a także - jak odbudowuje swoją formę sportową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Dla mnie relaks to po prostu czas wolny. Oczywiście różnie go wypełniam, ale czasem jest tak, że po prostu lubię posiedzieć w domu na kanapie. Bardzo lubię też spędzać czas z siostrą, pójść na kawę. Czasem jest tak, że nie widujemy się kilka tygodni, miesięcy, gramy różne turnieje. Raz nie widziałyśmy się pół roku, bo mieliśmy inne plany. Też fajnie spotkać się z siostrą i obgadać wszystko od a do z - powiedziała nam najlepsza polska tenisistka.

Agnieszka Radwańska: Polscy kibice są naprawdę wspaniali

Bardzo chwaliła też polskich kibiców, którzy wspierają ja na każdym kroku.

- Na turniejach mogę usłyszeć wiele polskich głosów na trybunach, nawet jak gram na końcu świata. Naprawdę jest to bardzo motywujące i wspierające, tym bardziej, jak Polacy kibicują. Nieważne, jaki jest wynik i która jest godzina, czasem wychodzę późno na mecz, a Polacy dalej są. Polscy kibice są naprawdę wspaniali - przyznała.

Agnieszka Radwańska: Buty i strój muszą być idealne

Opowiedziała również o sprzęcie, którego używa na korcie. Czy modne buty i strój dają jej większy komfort?

- Buty muszą być idealnie dopasowane do zawodnika, do stopy, do stylu gry. Ja modelu nie zmieniam od wielu lat. Jeśli chodzi o strój, to można zmieniać fasony, kolory. Moda może być zmienna, ale buty i rakieta są to takie rzeczy, które muszą pasować w stu procentach. Jakakolwiek zmiana nie zawsze jest dobra - zaznaczyła Agnieszka Radwańska.

Ostatnie miesiące nie są dobre w jej wykonaniu, w rankingu WTA jest dopiero 30. Jak odbudowuje swoją formę?

- Odbudowa trwa tygodniami, miesiącami. To nie jest na pstryknięcie, jak by się chciało. Zajmuje to trochę czasu, to długotrwały proces. Ale walczę, robię wszystko, żeby przede wszystkim być zdrowa w stu procentach. Zdrowie jest najważniejsze, tym bardziej, że mecze kosztują teraz o wiele więcej wysiłku. Są dłuższe, bardziej intensywne. Przede wszystkim pracuję więc poza kortem, by być zdrowa na korcie - powiedziała.

RadioZET.pl/AN