ATP w Wiedniu: Sensacyjna porażka Djokovicia w ćwierćfinale

30.10.2020 20:10
Novak Djoković

Novak Djoković przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP w Wiedniu z Lorenzo Sonego 2:6, 1:6. Włoch w poprzedniej rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza.

Novak Djoković po raz drugi w tym roku przegrał na korcie, nie licząc dyskwalifikacji w czasie US Open. Ostatnio podczas French Open Serb przegrał z Rafaelem Nadalem.

- To bez wątpienia największe zwycięstwo w moim życiu. Novak jest najlepszy na świecie. Dzisiaj grałem tak dobrze... To niewiarygodne, niesamowite - mówił na korcie tuż po meczu szczęśliwy Sonego.

Zajmujący 42. miejsce w światowym rankingu Włoch nie miał żadnych kłopotów w starciu z faworytem; pojedynek trwał zaledwie godzinę i osiem minut. Jak przypomniano na stronie ATP, Sonego we wcześniejszych trzech meczach w karierze z zawodnikami z czołowej dziesiątki światowego rankingu nie wygrał nawet seta.

W piątek odpadł także rozstawiony z numerem drugim Dominic Thiem, który uległ Andriejowi Rublowowi 6:7 (5-7), 2:6.

ATP w Wiedniu: Zaskakująca porażka Djokovicia

Hubert Hurkacz dzień wcześniej, w pojedynku 1/8 finału, przegrał po zaciętym pojedynku z Sonego 6:7 (6-8), 6:7 (2-7).

W półfinale gry podwójnej wystąpią Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Natomiast mecz otwarcia w deblu przegrali debiutujący w głównej części zmagań imprezy tego cyklu Karol Drzewiecki i Szymon Walków.

Lorenzo Sonego - Novak Djoković 6:2, 6:1